KOMUNIKACYJNY MODUŁ ALLEN-BRADLEY ControlLogix CLX ENet/IP - 1756-EN2TR
search
  • KOMUNIKACYJNY MODUŁ ALLEN-BRADLEY ControlLogix CLX ENet/IP - 1756-EN2TR
1756-EN2TR

KOMUNIKACYJNY MODUŁ ALLEN-BRADLEY ControlLogix CLX ENet/IP - 1756-EN2TR

1756-EN2TR

Allen-Bradley ControlLogix - 1756-EN2TR to moduł komunikacyjny Ethernet będący integralną częścią serii. Obsługuje ogólne przesyłanie wiadomości, przesyłanie komunikatów we/wy w czasie rzeczywistym oraz wymianę informacji dla aplikacji, takich jak sterowanie w czasie rzeczywistym, synchronizacja czasu i ruch. Szybkość komunikacji Ethernet-IP 10/100 Mb/s, Zintegrowane porty 2 RJ45; 1 port USB 1.1, Pobór energii 5,1 W.

Przewiń do pełnej specyfikacji
6 290,00 zł
Netto
7 736,70 zł brutto
Ilość

Dostępny
Darmowa dostawa
Czas dostawy 1-10 dni

Kupuj bezpiecznie

Opis

Allen-Bradley CompactLogix - Zaawansowane kontrolery PLC umożliwiające szybką i efektywną obróbkę danych oraz wykonywanie zaawansowanych algorytmów sterowania przemysłowymi procesami.

Moduł komunikacyjny Ethernet Allen-Bradley ControlLogix - 1756-EN2TR będący integralną częścią serii, wyposażony w dwupasmowy węzeł komunikacyjny Ethernet/IP (Ethernet Industrial Protocol), umożliwiający nie tylko ogólne przesyłanie danych, ale także komunikację w czasie rzeczywistym, synchronizację czasu oraz wymianę informacji związanych z różnymi aspektami aplikacji przemysłowych. Model 1756-EN2TR spełnia również normy bezpieczeństwa CIP (Common Industrial Protocol), co pozwala na jednoczesne przesyłanie danych dotyczących sterowania, wraz z informacjami diagnostycznymi. Ten moduł wykorzystuje zaawansowane układy komunikacyjne i różne nośniki fizyczne, gwarantując nie tylko skuteczną, ale także bezpieczną komunikację. Moduł 1756-EN2TR cechuje się szybkością transmisji Ethernet/IP na poziomie 10-100 Mb/s, korzystając z podwójnego kabla miedzianego. Zdolny do obsługi 256 połączeń komunikacyjnych Logix oraz 128 TCP/IP, pozwala na łączenie do ośmiu osi dla ruchu zintegrowanego w sieci Ethernet/IP. Niski pobór prądu wynoszący 1 A przy 5,1 V DC i maksymalna moc rozproszenia 5,1 W, wraz z rozpraszaniem ciepła na poziomie 17,4 BTU/godz, sprawiają, że 1756-EN2TR jest wydajnym i zarazem energooszczędnym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że moduł ten może być zainstalowany w dowolnym gnieździe obudowy ControlLogix. Jego konfiguracja opiera się na wykorzystaniu nieekranowanych złączy skrętkowych RJ45 kategorii 5, co zapewnia nie tylko praktyczność, ale również wydajność transmisji. Niezaprzeczalnym atutem 1756-EN2TR jest jego wsparcie dla topologii pierścienia i gwiazdy, z równoczesnym zapewnieniem kompatybilności z różnymi partnerami systemowymi. Moduł ten jest nie tylko kompatybilny z różnymi sterownikami Allen-Bradley, takimi jak SLC 500, PLC-5, MicroLogix czy CompactLogix, ale również otwarty na współpracę z interfejsami człowiek-maszyna (HMI), kontrolami nadzorczymi oraz akwizycją danych (SCADA) innych producentów. Ponadto, wbudowany port Ethernet pozwala na bezproblemową komunikację z komputerami i stacjami programującymi, eliminując potrzebę kosztownych adapterów komunikacyjnych.

Producent Rockwell Automation
Marka Allen-Bradley
Numer części/nr katalogowy 1756-EN2TR
Typ modułu Moduł komunikacyjny Ethernet
Seria ControlLogix
Prąd płyty montażowej (5 woltów) 1 amp
Szybkość komunikacji Ethernet-IP 10/100 Mb/s
Prąd płyty montażowej (24 wolty) 3 miliampery
Zintegrowane porty Dwa (2) RJ45; Jeden (1) port USB 1.1
Pobór energii 5,1 W
Bieżący remis 1,2 A
Napięcie izolacji Ciągłe 30 woltów
Lokalizacja Obudowa (dowolne gniazdo)
Szerokość gniazda 1
Załącznik otwarty
Temperatura robocza                           0 do 60 stopni Celsjusza
Rozpraszanie mocy 5,1 W
Aktualna ocena 1,2 Ampera
Rozpraszanie ciepła 21,28 BTU za godzinę
Komunikacja Ethernet/IP

Specyfikacja

OEM24 nie jest autoryzowanym dystrybutorem producenta.